Корисно знати
-
Статеві інфекції серед сімейних пар, аналіз поширеності
Опублікована: 09 лютого 2024 р.Проведено ретроспективний аналіз поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед одружених пар, що звернулися по дерматовенерологічну допомогу до консультативної поліклініки ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України».
Метою роботи був аналіз поширеності інфекцій, що передаються статевим шляхом, серед сімейних пар, які звернулися для обстеження з різних мотиваційних причин.
Детальніше -
Гострий бронхіт. Наукові дані та клінічний досвід.
Опублікована: 06 лютого 2024 р.Гострий бронхіт (ГБ) - актуальне питання сучасної клінічної практики. Одним з основних його симптомів є гострий кашель ; згідно зі статистикою Європейського Союзу, кашель - причина половини нових зареєстрованих звернень до лікаря загальної практики; він має не лише суттєве суто медичне значення, а й є серйозною соціально-економічною проблемою через значне навантаження і витрати на систему охорони здоров'я.
Детальніше -
Кардіопротекція: ішемія міокарда та Корвітин
Опублікована: 04 лютого 2024 р.Питання кардіопротекції перебувають у фокусі уваги сучасної медичної науки. Згідно з визначенням, це поняття об'єднує всі механізми та заходи, спрямовані на збереження серцевого м'яза шляхом запобігання пошкодженню чи його зменшення (Heusch G., 2013). Кардіопротекція включає ендогенні адаптивні та компенсаторні механізми, а також терапевтичні підходи. Її ґрунтовними засадами є регуляція постачання кисню й оксигенації міокарда; постійна адаптація інтенсивності метаболізму міокарда до поточних потреб; створення необхідного для підтримки життєво важливих функцій метаболічного резерву; контроль провідних адаптивних і захисних механізмів серцево-судинної системи (Kloner R.A., 2013).
Детальніше -
Як “читати” коагуляційні тести та зрозуміти систему згортання крові
Опублікована: 02 лютого 2024 р.У статті розглянемо, як працює система гемостазу, коагуляційні тести та алгоритм дій у випадку наявності відхилень від норми.
Детальніше -
Знати про невралгію та її лікування
Опублікована: 30 січня 2024 р.Невралгія може вражати будь-яку частину тіла, викликаючи легкий або сильний біль. Деякі ліки та хірургічні процедури можуть її ефективно лікувати. Важка невралгія може вплинути на здатність людини виконувати повсякденні завдання та якість життя.
Детальніше